Menu
Close

Microsoft Outlook 2003

Microsoft Outlook 2003 Ayarları

Microsoft Outlook 2003 programını kullanacak personelimizin program ayarlarını aşağıda anlatıldığı gibi kişisel bilgisayarlarında uygulaması gerekmektedir.

Öncelikle kullandığınız Outlook 2003' te Service Pack 3' ün (SP3) yüklü olduğundan emin olunuz. Bunun için "Yardım" -> "Microsoft Office Outlook Hakkında" yı tıklayınız.

Açılan pencerede üst tarafta SP3 yazılı olduğundan emin olunuz. Eğer Microsoft Outlook 2003 SP3 yüklü değilse microsoft' un web sitesinden (www.microsoft.com) indirip kurunuz.

“Araçlar” Menüsünden “E-posta Hesapları” kısmına tıklayınız.

Açılan pencereden “Yeni E-Posta Hesabı Ekle” seçeneğini seçerek “İleri” butonuna tıklayınız.

Gelen pencereden “POP3” kutucuğunu işaretleyip “İleri” butonuna tıklayınız.

Kullanıcı Bilgileri Kısmında “Adınızı, E-Posta Adresinizi” ilgili alanlara giriniz.

Sunucu Bilgileri Kısmına (POP3,SMTP) posta.selcuk.edu.tr yazınız.

Oturum Açma Bilgileri kısmında ilgili alana kullanıcı adınızı yazınız. Microsoft Outlook programının şifrenizi unutmamasını istiyorsanız (önerilmez) “Parola” kısmına şifrenizi yazıp “Parolayı Anımsa” seçeneğini işaretleyiniz. Daha sonra “Diğer Ayarlar” butonuna tıklayınız.

Açılan pencerede “Giden Sunucusu” sekmesine geçiniz. “Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor” ve “Gelen Posta sunucum ile aynı ad ayarlarını kullan” kutucuklarını işaretleyip devamında “Gelişmiş” sekmesine geçiniz.

"Gelen sunucusu (POP3)" bölümünde "Bu sunucu şifreli bir bağlantı (SSL) gerektirir" seçeneğini seçin. "Gelen sunucusu (POP3)" bölümüne 995 yazın. "Giden sunucusu (SMTP)" bölümünde "Bu sunucu şifreli bir bağlantı (SSL) gerektirir" seçeneğini seçin. "Giden sunucusu (SMTP)" bölümüne 587 yazın.

Eğer Alt taraftaki Teslim bölümündeki “İletilerin bir kopyasını sunucuda bırak” seçeneği işaretlenirse gelen E-Postaların bir kopyası sürekli Ana Sunucular üzerinde kalacaktır.

 

Son olarak “Tamam” butonuna tıklayınız.

“Son” butonuna tıklayarak işlemi tamamlayınız.